• Wyprawa „Wędrowniczek” do Zwierzogrodu

•

Dnia 16.09.2022r. „Wędrowniczki” uczestniczyły w wycieczce do Zwierzogrodu – do Czerska Koszalińskiego ; gdzie zostały zabrane w świat zwierząt. Dużą przyjemnością było odwiedzenie tego magicznego miejsca, gdzie można było zatopić się w naturze, posłuchać śpiewu ptaków, poznać zwyczaje zwierząt oraz nakarmić ich smakołykami. Stałym i najważniejszym punktem było spotkanie z alpakami. Dzieci z wielką przyjemnością odwiedziły zagrody; królików, kóz, alpaków, kur, świnek. Spotkanie w zagrodach rozpoczęło się od wprowadzenia podczas którego dowiedzieliśmy się jak obchodzić się ze zwierzętami z poszanowaniem ich dobrostanu – wszyscy dostosowaliśmy się do zasad. Każde dziecko miało przyjemność nakarmić te zwierzątka, a nawet wydoić sztuczną krowę. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa na placu zabaw i zorganizowana uczta : zjadanie pieczonych kiełbasek.

Ogromną niespodzianką była sesja zdjęciowa z alpaką jako doskonała pamiątka z pobytu w Zwierzogrodzie, oraz warsztaty plastyczne. Wspaniale było oderwać się od szarej rzeczywistości, zapomnieć o zgiełku miasta, doznać niezapomnianych przeżyć, które wspominać będziemy przez długi czas.

Opracowała :Lilla Gurdak

• WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE

• Dnia 15-16 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji Sprzątania Świata- edycja 2022 pod hasłem Wszystkie śmieci są nasze.  Celem zorganizowania takiego działania jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.

Zanim przedszkolaki przystąpiły do akcji ich panie szczególną uwagę zwróciły na segregowanie odpadów i recykling. Zostały przypomniane kolory pojemników i ich przeznaczenie.

Wszystkie dzieci otrzymały jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci. Mali bohaterowie z chęcią i radością ruszyli aby posprzątać „Naszą Ziemię”. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.

W sumie zebrano 5 dużych worków śmieci, co łącznie dało około 20 kg.

Monika Tomankiewicz