• Magiczny cyrk „ Dziecięca Fantazja” dla mamy i taty

• „Wszystko co najpiękniejsze, dajemy mamie i tacie”, dewiza ta przyświecała przedszkolakom z Przedszkola Gminnego w Sianowie podczas przygotowań do obchodów „Dnia Mamy i Taty”. Dzieci przygotowały swoim rodzicom wielką niespodziankę. Zaprosiły rodziców do cyrku,” Dziecięca Fantazja”  w którym panowała magia koloru, ruchu, dźwięku. Na cyrkowej arenie pojawiały się akrobaci, siłacze, baletnice, klowni, muzycy,tancerze.
                         Artyści, z wielkim zaangażowaniem, prezentowali swoje umiejętności. Widownia z zapartym tchem podziwiała cyrkowe sztuczki prezentowane przez małych wykonawców. Punktem kulminacyjnym pokazu była piosenka „Mamo, Tato moje życie mam dzięki wam” oraz wręczenie prezentów. Wszystko co najpiękniejsze otrzymali rodzice.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Z wielką radością i satysfakcją informujemy Państwa, że wniosek złożony przez nasze Przedszkole  przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie w kwocie 3000.00zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. w zakresie rozwijania zainteresowań dzieci przez promocję
              i wspieranie czytelnictwa dzieci, zakup nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.
                      Efektem długofalowym i trwałym wynikającym z realizacji programu będzie rozbudzenie i rozwinięcie u dzieci zainteresowania książką, co zachęci ich do samodzielnej aktywności czytelniczej nie tylko na kolejnych etapach edukacji, ale także w życiu dorosłym.

• Przedszkolaki w „Krainie Śpiochów”

• W kwietniu przedszkolaki rozpoczęły przygodę z teatrem. Długo się przygotowywały, rozmawiały o zasadach zachowania oraz stroju w jakim należy wybrać się do teatru. Przygotowania zostały uwieńczone sukcesem. Dzieci w eleganckich strojach, z uśmiechami na ustach, zawitały do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Aktorzy zaprosili dzieci do niezwykłej krainy, w której sen był najważniejszy. Kraina Śpiochów okazała się miejscem pełnym niezwykłych postaci oraz przygód. Główni bohaterowie walczyli ze złymi snami, ale jak to w bajkach bywa dobro zawsze zwycięża. Dzieci z wielkim zachwytem oglądały przedstawienie. Burzą oklasków podziękowały aktorom za magiczne doznania. Po zakończeniu przedstawienia, aktorzy zaprosili dzieci za kulisy. Przedszkolaki rozmawiały z aktorami o ich pracy. Poznały pomieszczenia teatralne. Gospodarze obdarowali dzieci teatralnymi prezentami. Dzieci szczęśliwe powróciły do przedszkolnej krainy.

• Wiosenne przebudzenie „Wędrowniczków”.

• Po długiej, zimowej przerwie „Wędrowniczki” wyruszyły na wiosenny rajd. Trasa była wiosenno – kolorowa. Dzieci podziwiały zieleń młodych liści, które z wielką nieśmiałością obsypały drzewa. Forsycje zachwycały żółtymi kwiatami. Dzieci podziwiały kolorowe tulipany, hiacynty, żonkile, goździki. Ptaki śpiewały ptasie piosenki, które wyciszały i zachęcały do wiosennego leniuchowania. Przedszkolaki zauroczone wiosennymi widokami wędrowały nóżka za nóżką. Pokonywały wiosenne kilometry, poznawały sianowską okolicę. Odpoczywały na łonie natury, pałaszując cymesiki z plecaków. Dużą atrakcją było zjedzenie zupy na świeżym powietrzu. Przedszkolna buraczkowa jeszcze tak nie smakował. Regeneracja sił nastąpiła błyskawicznie. Wypoczęte przedszkolaki ruszyły na podbój placu zabaw, który nie miał żadnych tajemnic. Każde urządzenie zostało odkryte i sprawdzone. Radości nie było końca. „Wędrowniczki” wiosennie się przebudziły, powróciły zmęczone ale bardzo szczęśliwe.

• „Piosenka jest dobra na wszystko” – konkurs wokalny

• Obostrzenia związane z pandemią coronawirusa się zmniejszają, zbliżamy się powoli do normalnego funkcjonowania placówki. 22.04.2022r mogliśmy się spotkać na konkursie wokalnym, w którym wzięli udział reprezentanci z każdej grupy przedszkolnej. Dzieci poznały hasło przewodnie imprezy ‘Piosenka jest dobra na wszystko” i jako wstęp do ćwiczeń emisyjnych głośno je wypowiadały dodając: „gdy radość i smutek blisko”. Wykonały kilka ćwiczeń oddechowych związanych ze śmiechem, kilka ze smutkiem, przywitały się piosenką „Kto lubi śpiewać”, wylosowały kolejność występów i zaczęły się prezentacje. Dla większości dzieci, był to pierwszy występ w takim gronie. Niektóre miały lekki niepokój i  małą tremę, ale który artysta nie ma tremy? Najważniejsze, że impreza miała charakter przede wszystkim zabawowy, a nutka rywalizacji jeszcze bardziej mobilizowała dzieci.  W efekcie końcowym wszystkie buzie były bardzo zadowolone, miny uśmiechnięte, a serca szczęśliwe. Oprócz dyplomów i prezentów indywidualnych uczestnicy otrzymali grę dla swojej grupy, oraz małą słodkość dla pozostałych dzieci, które również uczyły się piosenek konkursowych, ale z racji dużej ilości nie mogły w niej uczestniczyć.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej  oraz kształtowanie postawy kulturalnego zachowywania się w czasie imprezy przedszkolnej. Cele zostały zrealizowane. Dzieci się integrowały wzajemnie i świetnie bawiły. Gratulacje dla wszystkich pierwszych miejsc!

Grażyna Tworska

• Magia uiczek

•

W bieżącym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Przedszkolaki bez wahania wyruszyli  na jego realizację i rozpoczęli zwiedzać swoją okolice - zameldowali wykonanie zadania z modułu II „Magia uliczek". Dzieci udały się na piesze wycieczki zobaczyły magię sianowskich uliczek, poznały sianowskie legendy i troszkę historii miasta.

Celem wycieczek było poznanie zabytków naszego miasta. Przedszkolaki podziwiały uroki sianowskiej architektury pod osłoną wiosennej aury. Dzieci opowiadały o swych spostrzeżeniach i chętnie pozowały do zdjęć grupowych. Przed nami jeszcze warsztaty plastyczne, podczas których dzieci podejmą próbę narysowania wybranych zabytków.

Opracowała :Lilla Gurdak