• O Nas

• Dzieci w Przedszkolu i Żłobku bawią się i uczą w myśl zasady:

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,

a żeby go coś naprawdę zajmowało ”.

Ramowy Rozkład Dnia

Aktywność poranna.

6.00. – 8.15.

·        Schodzenie się dzieci do przedszkola. Kontakty z rodzicami. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Praca z zespołem dzieci lub praca indywidualna - praca indywidualna z dzieckiem zdolnym lub mającym trudności edukacyjne. Tworzenie okazji do wymiany informacji. Rozmowy indywidualne z dziećmi, dyskusje. Czynności opiekuńcze.

8.15. – 8.20.

·        Poranna zabawa ruchowa.

8.20. – 8.30.

·        Przygotowanie do śniadania. Czynności higieniczne, czynności samoobsługowe.

8.30. – 9.00.

·        Śniadanie.

Aktywność edukacyjna.

9.00. – 9.20.

·        Zajęcia i zabawy edukacyjne zgodnie z podstawą programową, zajęcia dydaktyczne realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

9.20. – 10.00.

·        Zabawy w kącikach zainteresowań. Gry i zabawy organizowane                             i inspirowane przez dzieci.

10.00. – 10.15.

·        II śniadanie.

Aktywność na świeżym powietrzu.

10.15. – 11.15.

·        Zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym. Spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, zajęcia sportowe, porządkowe, ogrodnicze. Tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowania zabaw badawczych, konstrukcyjno – technicznych, wspieranie zabaw twórczych.

Aktywność popołudniowa.

11.15. – 11.30.

·        Przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowo – higieniczne.

11.30. – 12.00.

·        Obiad – I danie.

12.00. – 12.15.

·        Poobiedni odpoczynek. Prowadzenie akcji: „Czas na bajkę”, „Chwila  z muzyką”.

12.15. – 13.45.

·        Leżakowanie. (Dzieci trzyletnie śpiące).

·        Zabawy dowolne w sali lub na powietrzu, spacery. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zajęcia wyrównawcze. Wspieranie rozwoju dzieci poprzez zabawy dydaktyczne, ćwiczenia mowy, zabawy konstrukcyjne, zabawy rozwijające percepcje wzrokową, słuchowa, manualną. Zabawy kołowe.  (Dzieci trzyletnie nieśpiące, dzieci czteroletnie).

13.45. – 14.00.

·        Przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowo – higieniczne.

14.00. – 14.30.

·        Obiad – II danie.

14.30. – 17.00.

·        Zabawa ruchowa. Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe. Zabawy dowolne według zainteresowań. Tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci. Praca wyrównawcza, indywidualna, zajęcia w małych zespołach. Rozmowy indywidualne. Prace porządkowe. Rozchodzenie się dzieci.

Podejmujemy działania zmierzające do rozwijania u małych podopiecznych wiedzy, umiejętności i zainteresowań. Tworzymy warunki, w których dzieci w sposób twórczy i kreatywny poznają zawiłości świata.  Dążymy do tego aby dzieci  czuły się akceptowane i bezpieczne, pomagamy im poznawać siebie, stawać się samodzielnymi i otwartymi na świat. Pragniemy, w każdym dziecku rozbudzać ciekawość, spostrzegawczość i wrażliwość. Wychowujemy dzieci z bogatą wyobraźnią, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych  i oryginalnych rozwiązań.

Jesteśmy miejscem, w którym dzieci chętnie przebywają. Realizują potrzebę zabawy. Rozwijają swoją wiedzę. Poznają i rozbudzają swoje zainteresowania.

Dostosowujemy zajęcia do możliwości rozwojowych dzieci. Nasi wychowankowie bawią się i uczą w warunkach sprzyjających  twórczemu działaniu, przyswajaniu ważnych umiejętności przydatnych w życiu dorosłego człowieka.

Dzieci są otwarte, twórcze, komunikatywne, przygotowane do podjęcia obowiązków szkolnych. Znają siebie i swoje możliwości, akceptują odrębność innych, potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązują problemy, dążą do osiągnięcia sukcesu i radzą sobie z porażkami.

Umożliwiamy dzieciom samorealizację i aktywne odkrywanie swoich możliwości. Dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych dzieci rozwijają swoje zainteresowania.

Jesteśmy miejscem kolorowym i bajecznym. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt, nowe meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. Plac zabaw zaspakaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu i zachęca do zabawy.

Zapewniamy wychowanką wsparcie, podmiotowe traktowanie i dbamy o wszechstronny rozwój.

Wszyscy współdziałamy dla dobra dzieci. Tworzymy przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci czują się akceptowane i bezpieczne.

Współpracujemy z rodzicami, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki skutecznej promocji ma dobrą opinię w środowisku lokalnym. Baza, wyposażenie, estetyka pomieszczeń i otoczenia dopełniają działania wychowawczo-dydaktyczne i wpływają na wysoką ocenę.

Jesteśmy zarządzani w sposób sprawny i nowoczesny oraz mamy satysfakcję ze swojej pracy.

Przedszkole jest placówką przyjazną dla dzieci i dorosłych.