• Moja matematyczna gra planszowa

1 grudnia 2023 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny pod tytułem Moja matematyczna gra planszowa. Konkurs kierowany był do przedszkolaków oraz ich bliskich, a celem promowanie rozrywki jaką są gry planszowe, integracja rodzin przy tworzeniu gry, integracja społeczności przedszkolnej podczas wspólnej zabawy, doskonalenie umiejętności matematycznych u dzieci. W konkursie udział wzięło łącznie 14 przedszkolaków ze wszystkich grup. Komisja w składzie 6 osób wyłoniła pierwsze drugie oraz trzecie miejsce, a także dwa wyróżnienia. Wszyscy laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Szymon W.

Adam K.

Agata K

Wyróżnienia powędrowały do:

Zofii M.

Julii K.

Gratulujemy!!!

Natalia Drzewińska-Bocian

Malwina Król

• Przedszkolny Klub Wolontariatu „Uśmiech dla każdego” zbiórka karmy dla sianowskich psiaków i kociaków

• W dniach 20- 30 listopada 2023 Przedszkolny Klub Wolontariatu „Uśmiech dla każdego” we współpracy z referatem budownictwa, nieruchomości i ochrony środowiska Urzędu Gminy i Miasta Sianów. Zorganizował zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, psów kotów z terenu miasta i gminy Sianów. Społeczność przedszkolna, dzieci oraz rodzice, a także pracownicy włączyli się jak zwykle niezawodnie w akcję i wspomogli darami. Zebrana karma przekazana została do Urzędu Gminy i Miasta Sianów, gdzie systematycznie w okresie zimowym wydawana będzie wolontariuszkom z terenu miasta i gminy opiekującym się bezdomnymi zwierzętami. Bardzo dziękujemy za okazanie kolejny raz serca braciom mniejszym.

Natalia Drzewińska-Bocian

• Konkurs recytatorski

•         Dnia 08.12.2023r. W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. „Polscy poeci dzieciom”. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej o dowolnej tematyce, rozwijanie talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym oraz wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa. Tego dnia mogliśmy usłyszeć wiersze chociażby Jana Brzechwy pt. „Tańcowała igła z nitką” czy Juliana Tuwima pt. „Okulary”, „Kotek”, „Murzynek Bambo”.Nie było łatwo wybrać najlepszych, ponieważ wszystkie przedszkolaki zaprezentowały wysoki poziom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Gwiezdny teatr "Niesamowity kraj"

• 24 listopada 2023 r w przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z serii „Gwiezdny teatr” pod tytułem „Polska niesamowity kraj”. Podczas przedstawienia dzieci jak zwykle mogły obejrzeć wspaniały pokaz multimedialny tym razem na temat naszego kraju, a także uczestniczyły w części warsztatowej ,podczas której dzieci utrwalały wygląd symboli narodowych. Wydarzenie jak zwykle było dla dzieci wspaniałą atrakcją!

Natalia Drzewinska-Bocian

• Bal wróżek i czarodziejów

• 30.11.2023 r. w żłobku odbył się bal wróżek i czarodziejów – Bal Andrzejkowy. Rodzice przygotowali super stroje dla dzieci, więc spisali się na medal. Małe wróżki i mali czarodzieje mieli wspaniałe humorki, a ciocie zadbały o to aby tradycji stała się zadość i posypały się wróżby Andrzejkowe. Na początku odpędzaliśmy złe moce za pomocą monety rzucanej do czarnego kapelusza – wszystkim się udało. Następnie zaczęliśmy od starej wróżby „Wyścig Bucików”, był taniec z kluczem do lania wosku. Wróżka chciała zaczarować dzieci w posągi w zabawie „Raz, dwa, trzy wróżka na nas patrzy, ale jej się nie udało.

Dzieci sprawdzały też za pomocą wróżby „Słomki na wodzie” jak na imię ma jego przyjaciel na zawsze. Oczywiście żaden bal nie może odbyć się bez muzyki i tańców, więc nasze wróżki i czarodzieje zamienili się w magicznych tancerzy parkietu.