• Żabki - Co w trawie piszczy?

• Nowa galeria Żabki- Co w trawie piszczy? została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci z grupy Żabki podsumowując tydzień „Co w trawie piszczy?” wybrały się w pobliże rzeki oraz na łąkę w poszukiwaniu bezkręgowców.  Mali badacze przyrody do jej obserwacji zabrali ze sobą lupy, ołówki oraz karty do zaznaczania, co udało się im zobaczyć. Spotkane owady uwiecznialiśmy na zdjęciach, które będą brały udział w konkursie  Dzikie podwórka- szukamy bezkręgowców organizowanym przez WWF Polska.

Zajęcia na świeżym powietrzu okazały się dla naszych przedszkolaków świetnym sposobem  na naukę i odkrywanie przyrody.

Monika Tomankiewicz

• Wizyta geodety w grupie Żabki

• Nowa galeria Wizyta geodety w grupie Żabki została dodana do albumu fotograficznego

W piątek 17 maja, naszych przedszkolaków odwiedził tata Michała z grupy Żabek,  Pan Grzegorz Czajkowski, który wykonuje zawód geodety. Podczas zajęć pokazowych Pan Grzegorz podzielił się z dziećmi wiedzą na temat swojej pracy. Dzieci dowiedziały się czym jest instrument geodezyjny i osoba, która go obsługuje. Miały możliwość zapoznania się z mapą zasadniczą,  odgadywały, co oznaczają znajdujące się na niej symbole kartograficzne. Do prezentacji wykorzystane zostały wszelkie przyrządy geodezyjne. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o zawodzie geodety. Żywiołowo reagowały na możliwość założenia ochronnego kasku, zobaczenia świata przez lunetę niwelatora, tachimetru czy teodolitu.

Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za przeprowadzenie bardzo ciekawej lekcji dla naszych najmłodszych przedszkolaków, a także za piękne upominkowe zestawy małego geodety.

Monika Tomankiewicz

• DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

• 8 maja to dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia reprezentanci z naszego przedszkola odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Sianowie, by podziękować za pracę pań bibliotekarek oraz życzyć mnóstwa szczęśliwych dni, pełnych książkowych przygód. Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy bibliotekę i wypożyczymy wspaniałe książki.

Kamila Kulon

Magdalena Tkaczyk

• “Maxi gra” – warsztaty z rodzicami

• Na przełomie kwietnia i maja dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w warsztatach z cyklu “Cała rodzina chodzi do przedszkola”
              Tematem przewodnim warsztatów było stworzenie “MAXI GRY”. Każda grupa przygotowała swoją własną grę. “Biedronki” układały domino; zabawa polegała na tworzeniu gry na bieżąco, nauczycielki stworzyły pierwszy klocek gry, a dzieci z rodzicami dokładały kolejno pasujacy element. “Motylki” stworzyły wiosenną grę ścigania; wyścig rodzin z rozwiązywaniem zadań m.in. układanie wg wzoru, kodowanie, przeliczanie. Kwiatki zajęły się stworzeniem sportowego toru przeszkód, odwzorowywali z kart figury sportowe. Natomiast “Pszczółki” dzieląc się na dwie drużyny wykonały na świeżym powietrzu sportową ścieżkę zdrowia, pokonywały ją rzucając kostką, wykonując różne ćwiczenia i zadania. “Żabki” skupiły się na stworzeniu Maxi gry zawierającej zadania i zagadki związane z emocjami, które są ważne w życiu ludzi dotkniętych autyzmem. Grupa “Żabek” tworząc grę miała na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu. W grupie “Misiów” powstała gra “W krainie Borsuka”. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały zadania w celu pomocy przyjaciołom borsuka. Zadania jakie wykonywali uczestnicy to: pokonywanie toru przeszkód, przejście po kamieniach, przez tunel, a także przeliczanie zwierząt na ilustracji, ułożenie puzzli postaci borsuka. Warsztaty były okazją do promowania dobrych praktyk edukacyjnych wśród rodziców. Wszyscy na wesoło bawili się matematyką. Spotkania przebiegały w miłej oraz wesołej atmosferze.

Malwina Król