• Nagrody rozdane

• Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczno-techniczny pt: „Teatr lalek” został rozstrzygnięty.    Na  konkurs  wpłynęło  25  prac  plastycznych wykonanych  przez dzieci samodzielnie  lub  z  pomocą  rodziców.

Wszystkie   prace  były  wyjątkowe, oryginalne, związane  z  tematem.

Każdemu  uczestnikowi  należą  się  gratulacje  za  włożony  trud i  pomysłowość.  Podziękowania  kierujemy  również  do  rodziców  za zaangażowanie  i  współpracę.

O  wynikach  konkursu  zdecydowało  powołane  w  tym  celu  Jury w  składzie:

Pani Beata Dorębska- nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dąbrowie

Pani Katarzyna Gawienowska- Kierownik Działu Wsparcia Seniora w Sianowie

Pani Agnieszka Jerszyńska-  Nauczyciel rytmiki

Pani Milena Szczepańska- Zakrzewska-  Specjalista do spraw promocji Gminy i Miasta Sianów

Wszystkie prace były ciekawe i piękne dlatego dla Jury wyłonienie tych najlepszych nie było łatwe. Ostatecznie Jury  wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Zoja Kocur

II miejsce - Julia Lewandowska

III  - Bartosz Baranowski

Wyróżnienie otrzymali:

Iliana Banaśkiewicz

Agata Domeracka

Maks Gardziejewski

Agata Kłos

Wszystkie  dzieci  biorące  udział  w  konkursie  otrzymały  dyplomy  oraz  nagrody w postaci książeczek. Uczestnikom biorącym udział w konkursie nagrody wręczyła Pani Dyrektor naszego przedszkola.

Agnieszka Lisiewicz

Monika Tomankiewicz

• Zielony ślad

„Drzewa nie istnieją osobno ani samotnie. Tym, co je łączy, to korzenie.”

Jerzy Zawieyski

Cytat Jerzego Zawieyskiego odnosi się nie tylko do przyrody ale także do ludzi. Ludzie nie istnieją osobno ani samotnie. Łączą ich więzi, przyjaźnie. Wspólne spędzanie czasu to doskonała okazja do umacniania relacji. Po długim czasie pandemii, przedszkolna rodzina postanowiła nadrabiać wszystkie zaległości integracyjne podczas akcji „Zielony ślad”. Przedszkolaki wraz z rodzicami skorzystali z zaproszenia leśników Nadleśnictwa Karnieszewice i licznie zjawili się 9 kwietnia 2022 na parkingu w Kłosie, by pozostawić po sobie „zielony ślad”. Uczestnicy akcji z wielkim zapałem zabrali się za realizację przyrodniczej misji. Podział obowiązków był prosty. Tatusiowie wykopywali dołki, mamusie z dziećmi sadziły młode buki. Dobrze zorganizowana praca, szybko przyniosła oczekiwane efekty. Pusty, leśny plac został obsadzony sadzonkami drzew. Ciężkie starania zostały nagrodzone dyplomami, prezentami oraz biesiadą przy ognisku. Sobotni ranek spędzony w lesie to bezcenny czas dla rodzin przedszkolnych, które się poznały, zintegrowały a przede wszystkim zrobiły wspólnie piękny prezent dla planety.

• Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miasta i Gminy Sianów

• W dniu 14 kwietnia dzieci z grupy Kwiatki z Przedszkola Gminnego złożyły wizytę w Urzędzie Gminy i Miasta w Sianowie. Okazją ku temu były nadchodzące Święta Wielkanocne. Życzenia świąteczne przyjął od dzieci w imieniu burmistrza sekretarz gminy i miasta Sianów Pan Henryk Lubocki.

Przedszkolaki z tej okazji przygotowały nie tylko świąteczne życzenia ale także upominki, które samodzielnie wykonały podczas zajęć plastycznych.

Za piękne podarunki i złożone życzenia Pan sekretarz  podziękował wszystkim słodyczami.

• „ Bez barier” warsztaty wielkanocne

• 04.04.2022 nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, podopieczni Dziennego Domu Senior+ w Sianowie "Magnolia". Z tej okazji dzieci z grupy "Misie" - członkowie Przedszkolnego Klubu Wolontariatu "Uśmiech dla każdego"  przygotowały krótki występ artystyczny. Goście także zaprezentowali się przed przedszkolną publicznością deklamując wiersze i wykonując piosenki dla najmłodszych. Zarówno jedni jak i drudzy, nagrodzeni zostali gromkimi brawami ! Następnie Seniorzy z przedszkolakami wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Starsi i młodsi wykonali wspólnie przepiękne pisanki metodą decoupage'u. Przez cały czas panowała przyjemna i wesoła atmosfera. Uczestnicy szybko się zintegrowali i chętnie współpracowali. Jak wiadomo sztuka łączy, podczas tworzenia bariery nie istnieją. Na zakończenie Seniorzy zrobili wspaniałą niespodziankę i obdarowali grupę "Misie" własnoręcznie wykonaną dekoracją wielkanocną. Do następnego spotkania!

Natalia Drzewińska-Bocian