• Aktualności

            • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „GEOMETRYCZNA ZIMA”

            • W naszym przedszkolu  został zorganizowany międzygrupowy konkurs plastyczny pod hasłem „ Geometryczna zima”.

              Celem konkursu było:

               

              - kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne 

              -  inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej

              -  umożliwienie prezentacji twórczości dzieci

              -  kształtowanie samodzielnego logicznego myślenia

              -  upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej.

               

              W konkursie  wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne dzieci. Dzieci  przygotowały wspólną pracę plastyczną dowolną techniką i w dowolnym formacie.

              29  lutego 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

              Komisja w składzie:

              Karolina Gardziejewska

              Joanna Piecko

              Anna Zielińska

              przyznała następujące nagrody:

              I  miejsceGrupa przedszkolna „Motylki”

              II miejsceGrupa przedszkolna „Żabki”

              III miejsceGrupa przedszkolna „Biedronki”

               

              Wyróżnienia: Grupa przedszkolna „Misie”, grupa przedszkolna „Pszczółki”, grupa przedszkolna „Kwiatki”.

            • Warsztaty z rodzicami "Geometryczna kompozycja zimowa

            • W miesiącu lutym odbyły się warsztaty w ramach Cała rodzina chodzi do przedszkola pod tytułemZimowe kompozycje geometryczne. Każda grupa na warsztatach przygotowała wspaniałe zabawy ruchowe, które miały na celu wprowadzić dzieci i ich rodziców w tematykę warsztatów. Nie zabrakło wyszukiwania ukrytych na sali figur geometrycznych i ich nazywanie. Dzieci z grupy Kwiatki układały figury geometryczne: kwadraty, prostokąty, koła z wykorzystaniem kolorowych patyczków. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce. Grupa Pszczółki wraz z rodzicami wykonali przepiękne dekoracje na przedstawienie pt. Czerwony Kapturek wykorzystując do tego kartony, które przeistoczyły się w piękne, geometryczne drzewa. Dzieci z grupy Misie wykonały niesamowite konstrukcje geometryczne z wykorzystaniem grochu i wykałaczek. Biedronki wraz z rodzicami konstruowali budowle wykorzystując do tego Dary Froebla. Natomiast Motylki poznawały figury poprzez naukę znaków drogowych oraz układanie kompozycji na ilustracjach. Żabki z kolei stworzyły piękną pracę plastyczną wykorzystując do tego różnorodne materiały o odpowiednich kształtach: koło, kwadrat, trójkąt czy prostokąt.

                                                           Magdalena Tkaczyk

            • Rodzice dzieciom – teatrzyk

            • 17 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie podczas 10 – lecia Spartakiady, czyli sportowych zabaw z mama i tatą, rodzice z grupy PSZCZÓŁKI przygotowali dla dzieci teatrzyk. Odegrano przedstawienie “Czerwony Kapturek”. Znana wszystkim, małym i dużym bajka Braci Grimm cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów. Aktorzy odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem. Mama skromna, pracowita, Babcia i Kapturek świetnie współpracowały, wilk i gajowy oczarowali widownię. Nad całością czuwała mama Zosi, która była narratorem.
              W przedstawieniu w scenografii można było zobaczyć rodziców, którzy byli drzewami i tworzyli zielony las. Na zakończenie dzieci z rodzicami wykonali układ taneczny. Występ był fantastyczny, zakończony mądrym morałem. Wszyscy spisali się na medal. Grę aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

              Malwina Król

            • Cała nasza gromadka kocha babcię i dziadka- spotkania integracyjne

            • Dnia 21-22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki oraz dzieci ze żłobka : Misie,Żabki,Pszczółki, Biedronki,  Motylki i Kwiatki , Jagódki i Muchomorki– przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.

               

              Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości. Dziadkowie to najbardziej wyrozumiałe „instytucje”, które bardzo często wychowują wnuki do czasu ich pójścia do przedszkola. Dlatego dzieci czują się z nimi szczególnie związane. Babcie i Dziadkowie nieraz boleśnie przeżywają rozstania z wnukami, myśląc o ich nieporadności i małym przygotowaniu do życia w grupie. Dlatego możliwość pokazania im wnucząt radośnie śpiewających, tańczących, mówiących wierszyki jest bardzo ważna. Wspólny poczęstunek był doskonałą okazją do rozmów w czasie których wszyscy mogli podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności wkład pracy włożony w przygotowane spotkania. Po każdej takiej uroczystości wzrasta więź między dziećmi i ich dziadkami. Wszystko pozostaje na długo w pamięci małych aktorów i widzów. Dla tych właśnie wartości, dla wspólnych przeżyć warto podtrzymać to rodzinne święto.

                                                                                                     

               

               

                                                                                                                        Kamila Kulon

            • Z książką w plecaku

            • W dniach 13 i 15 grudnia 2023 w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  nauczycielki z Przedszkola Gminnego w Sianowie Małgorzata Pietruk, Monika Tomankiewicz i Natalia Drzewińska-Bocian przeprowadziły akcję „ Z książką w plecaku ” – wyjście do społeczności sianowskiej, słuchanie głośnego czytania mającą na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych, krzewienie kultury żywego słowa poprzez zabawy teatralne  z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. W tym celu odwiedziły wychowanków oddziałów przedszkolnych i „zerówek” przy szkołach podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janka Bytnara, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie. Nauczycielki przeczytały dzieciom opowiadanie pt. Prezenty Świętego Mikołaja w formie teatrzyku kamishibai. Akcja spotkała się z olbrzymią aprobatą młodych słuchaczy. Spotkania przebiegły w miłej , świątecznej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

              Natalia Drzewińska-Bocian