• IX Spartakiada Rodzinna „Sportowe zabawy z mamą i tatą”

•

Spartakiada  rodzinna „Sportowe zabawy z mama i tatą” to sportowe święto przedszkolnych rodzin. Jest to niezwykłe wydarzenie w życiu dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszyscy przygotowują się, „szlifują” formę aby w dniu zmagań sportowych osiągnąć najlepszy wynik.

11 marca 2023 roku, rodziny w sportowych strojach stawiły się na linii startu w hali sportowej w SP nr 2  w  Sianowie. Sportowców powitała pani Dyrektor Renata Bąk, która wszystkim życzyła sportowych sukcesów w duchu zasady fear play. Nauczycielki na powitanie zaprezentowały taniec z morałem „Jesteś Super”.

Rodziny z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w sportowych konkurencjach. Każda grupa wystawiła silną reprezentację. Podczas potyczek zawodnicy, mali i duzi, zamienili się w przedszkolnych rajdowców, którzy przesuwali nakrętki po wyznaczonym torze, strzelali z procy do celu, odmierzali czas za pomocą przedszkolnej klepsydry. Rodziny uczestniczyły                  w sportowych konkurencjach z piłkami. Odbyły się wyścigi z przenoszeniem piłek. Uczestnicy biegali z balonami. Rodzice przenosili swoje pociechy w kocowych kokonach. Rodziny brały udział w zmaganiach na materacach. Rywalizacja między drużynami była ogromna. Zawodnicy robili wszystko, aby wygrać. Przedszkolnym i żłobkowym olimpijczykom sił dodawał doping publiczności, która bardzo wspierała swoich przedstawicieli.

Atrakcje sportowe były przeplatane niezwykłymi pląsami  tanecznymi w wykonaniu dzieci i rodzice, pod przewodnictwem Magdaleny Golubskiej. Artyści wykazali się wielkim kunsztem tanecznym, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami..

Podczas spartakiady przedszkolna rodzina „Biedronek” przygotowała niespodziankę dla wszystkich uczestników. Było to przedstawienie w ramach akcji „Rodzice dzieciom”.  Grupa wykonała inscenizację „Pali się”, na podstawie wiersza Jana Brzechwy. Aktorzy                    z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role.

Spartakiada Rodzinna to sport, aktywność, zaangażowanie, integracja, ogromny sukces wszystkich Rodzin i nie ważne kto zwyciężył, najważniejsze, że walczył.  Dziękujemy.

• DŻAWAT w Przedszkolu i Żłobku

• 16 marca 2023 roku przedszkole i żłobek odwiedzili wyjątkowi goście, sokolnicy z Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych DŻAWAT przy Technikum Leśnym im. Stanisława Sokołowskiego w Warcinie. Wizyta gości poprzedzona była akcją charytatywną Przedszkolnego Koła Wolontariatu Uśmiech dla każdego oraz żłobka , w ramach której dzieci wraz z rodzicami zaangażowały się w zbiórkę środków opatrunkowo-higienicznych. Akcja miała na celu zapewnienie wsparcia ośrodkowi dbającemu o powrót do zdrowia dzikim zwierzętom. Mali przyrodnicy zachwyceni byli towarzyszącą sokolnikom sową płomykówką o imieniu Wafel, który był bardzo grzeczny i chętnie oddawał się pieszczotom i zainteresowaniu dzieci. Dziękujemy za cenną lekcję przyrody i empatii!

Natalia Drzewińska-Bocian

• Przedszkolak – maluchom

•       Jednym z zadań szczegółowych planu rozwoju „Kultura malucha z uśmiechem, zabawą i nauką” jest „Przedszkolak – maluchom”, w ramach tego zadania ostatniego dnia lutego dzieci z grupy „Pszczółki” zaprosiły na zajęcia dzieci ze żłobka z grupy „Jagódki”. Podczas spotkania został przedstawiony dzieciom teatrzyk Kamishibai, a dokładnie dzieci wysłuchały bajki pt. „O zajączku, który nie chciał się dzielić”. Dzieci były bardzo zainteresowane. Po teatrzyku wspólnie bawiliśmy się pacynkami, a także wykorzystaliśmy do zabawy chustę animacyjną. Celem spotkania była integracja dzieci, a także popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci ze żłobka obiecały, że jeszcze raz odwiedzą „Pszczółki”. Atmosfera była bardzo miła.

Malwina Król

• I TY MOŻESZ POMÓC!

• Drodzy Rodzice kto jeszcze się nie przyłączył do akcji? Zbiórka przedłużona do następnego tygodnia. Będzie niespodzianka dla dzieci, w przyszłym tygodniu odwiedzą je sokolnicy z podopiecznymi  Pomożemy?