• Przedszkolaki pomagają!

• Przedszkolny Klub Wolontariatu Uśmiech dla Każdego w dniach 14 listopada 23 listopada, zorganizował akcję charytatywną -  zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla zwierząt dla stowarzyszenia My Trzy, koty i psy Darłowo. Celem akcji było propagowanie wśród dzieci empatii oraz uwrażliwienia na krzywdę Braci Mniejszych. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony dzieci i rodziców co skutkowało olbrzymim odzewem z ich strony. Przedszkolaki i Żłobkowicze oraz Rodzice wsparli Stowarzyszenie ogromną liczbą produktów, za co serdecznie dziękujemy!

Natalia Drzewińska-Bocian

• Booktalking - gawęda o książce konkurs

• 18 listopada 2022 roku w Przedszkolu Gminnym w Sianowie, odbyło się w rozstrzygnięcie Konkursu Gminnego Booktalking - Gawęda o książce, którego celem było, rozwijanie fantazji twórczej i pomysłowości dzieci, zachęcanie ich do czytania, integracja społeczności dziecięcej, a przede wszystkim prezentacja i reklamowanie ulubionych książek. Konkurs przeznaczony był dla dzieci pięcio- sześcioletnich. Udział w nim wzięło 10 dzieci z Przedszkola Gminnego w Sianowie z grupy Misie. Przedszkolaki zaprezentowały w postaci recytacji oraz krótkich inscenizacji, swoje ulubione książki. Była to między innymi książka Małgorzaty Strzałkowskiej Krecik. Dzieci podczas prezentacji wykazały się dużymi umiejętnościami autoprezentacji, wspaniałymi kostiumami, a także inscenizacją. Publiczność w postaci dzieci z grupy Kwiatki nagrodziła występujących wielkimi brawami. Komisja w składzie: Pani Dyrektor Renata Bąk, Pani Wicedyrektor Małgorzata Pietruk oraz Pani Magdalena Nowak jednogłośnie zdecydowały o tym, aby pierwsze miejsce powędrowało do wszystkich uczestników. Dzieci zostały nagrodzone książkami. Gratulacje!!!

Natalia Drzewińska-Bocian

• WIZYTA MIKOŁAJA

• Mikołajki w przedszkolu i w żłobku to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa. Przedszkolaki i dzieci ze złobka już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając ciągle te same pytania:  Czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? o której będzie Mikołaj? , bo przecież wczoraj padał śnieg, aby święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem - saniami ciągniętymi przez renifery.

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Najpierw było słychać śpiew dzieci,  a potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj!  Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki? itp.

Dzieci wysłuchały bajki czytanej przez P. Macieja Berlickiego, który przybył do dzieci  wraz z Mikołajem. Potem rozpoczęły się tańce i pląsy, które wywołały mnóstwo radości i uśmiechów. Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pysznymi cukierkami i prezentami, które dzieci rozpakowały wraz ze swoimi Paniami.

Dzień był dla wszystkich bardzo radosny. W salach dzieci wzięły udział w zabawach i grach o tematyce mikołajkowej oraz bawiły się nowymi zabawkami, którymi zostały obdarowane przez Mikołaja.

Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Nowak

• Świetliste Andrzejki

• Koniec listopada to tradycyjnie czas zabaw i świętowania. 24 listopada 2022 roku przedszkolne „Motylki” wraz z rodzicami bawili się na zabawie andrzejkowej. Motylkowe Rodziny przybyły do przedszkola w strojach z lat osiemdziesiątych, w doskonałych humorach. Na parkiecie królowała muzyka zespołu Modern Talking. Wszyscy ruszyli do tańca. Każdy prezentował swoje umiejętności, i duzi i mali. Atrakcją wieczoru były oczywiście andrzejkowe wróżby. Dzieci i dorośli odczytywali z świetlistych przepowiedni, co czeka ich w przyszłości.  Okazuje się, że różowo – świetlista przyszłość czeka na każdego. Spotkanie andrzejkowe stało się niezapomnianym wydarzeniem w życiu Motylkowej Rodziny.

• Pokochaj Pluszowego Misia

• 25 listopada nasze żłobkowe maluchy oraz przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w zabawach z okazji Dnia Pluszowego Misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
              O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego żłobka oraz przedszkola. Każdy maluch przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie" oraz przy ulubionych dziecięcych przebojach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce- połamańce oraz fotobudka -„Misie w lesie”. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Joanna Sikorska