• Konkurs Piątulinka dla każdego Otulinka

• Drodzy Rodzice !!!

Maskotka z naszego Przedszkola ,,Piątulinka” została wysłana na konkurs do Fundacja Kolorowy Świat. Od piątku rusza głosowanie. Prosimy o oddanie głosu na króliczka uszytego przez panią Paulinę Grabowską mamę Lilianny. Wystarczy wejść na profil Fundacji Kolorowy Świat na FB, odnaleźć naszą pracę i zagłosować.

Prosimy o wsparcie i oddawanie głosów

Maskotki z I, II i III miejsca wygrywają nagrodę pieniężną na zakup zabawek dla przedszkola.

• Ferie z pomysłem – Frebluś poznaje kultury świata. „Przedszkolaki podróżują wirtualnie po świecie”.

• Ferie zimowe to doskonały czas na odpoczynek, odprężenie i nabranie sił do podejmowania nowych wyzwań. Czas przedszkolny w ferie płynie inaczej niż zwykle. Tegoroczny zimowy, wolny czas, dzieci, w dniach 31 stycznia do 11 lutego 2022, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, realizowanym w Przedszkolu Gminnym  w Sianowie, spędziły podróżując wirtualnie po świecie.

W pierwszym tygodniu ferii przedszkolaki odwiedziły Daleki Wschód. Podróżowały po Chinach. Odwiedziły kraj kwitnącej wiśni  - Japonię. Wygrzewały się na ciepłych promieniach  pustynnego słońca w Arabii Saudyjskiej. Zawitały również do kraju Aladyna i Szeherezady, czyli Indii. Poznawały kulturę, zwyczaje, muzykę, smaki, zapachy oraz języki. Bawiły się w archeologów. Odkrywały ciekawostki historyczne. Na Dalekim Wschodzie każdego dnia czekały orientalne zadania: chińskie wachlarze, japońskie lampiony, hinduskie rangoli oraz tatuaże, pustynne piaski.

W drugim tygodniu ferii przedszkolaki odbyły podróż po Europie. Odwiedziły Włochy, Grecję. Dzieci zbudowały włoskie Colosseum. Degustowały własnoręcznie wykonaną włoską pizzę. W Grecji odtańczyły Zorrbę oraz wykonały pyszne sałatki. Podróż po Europie, dzieci zakończyły na greckim Olimpie, gdzie uczestniczyły sportowych zmaganiach.

Zimowe ferie , okazały się niezwykłym czasem. Dzieci nie wychodząc z przedszkola poznały świat.

• Przedszkolaki świętują Dzień Kota

• Koty małe i duże są przyjaciółmi dzieci. Zwierzaki, swoim miłym mruczeniem oraz mięciutkim futerkiem, zachęcają do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie spędzają czas ze swoimi pupilami, dbają o nie. 17 lutego był doskonałą okazją do świętowania Dnia Kota. Tego dnia przedszkolaki, aby okazać przywiązania do swoich kocich przyjaciół, przebrały się w stroje kotów. W przedszkolu zaroiło się od szarych, burych i pręgowanych „zwierzaków”. „Przedszkolne kociaki” uczestniczyły w zmaganiach sportowych. Spacerowały po rozgrzanym słońcem dachu. Szukały myszek w dziurach. Nosiły myszki na tacy. Wspinały się po płocie. Dużą atrakcja były kocie puzzle oraz kocie układanki. Wiele radości dała dzieciom zabawa muzyczna „Kotek i jajeczko”.

„Dzień Kota” był dla przedszkolaków wielkim wydarzeniem, podczas którego poznały zwyczaje swoich czworonożnych przyjaciół, dobrze się bawiły i spędziły miłe chwile w „kocim” towarzystwie.