• Aktualności

            • UWAGA!!!

            •  

              SZANOWNI RODZICE!

              Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa dzieci, zajęcia w przedszkolu i żłobku zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca 2020 r.

              W dniach 12 i 13 marca 2020 r., w przedszkolu i żłobku będą prowadzone zajęcia dla tych dzieci, których rodzice nie mają jeszcze zapewnionej opieki.

               

              Od poniedziałku (od 16 marca do 25 marca 2020 r.) wychowankowie nie przychodzą do przedszkola i żłobka.

              Jeśli Państwa dziecko jest w wieku do 8 lat, przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej ZUS.

              Przekazujcie Państwo osobom, które będą opiekować się Waszym dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.

              Proszę śledzić na bieżąco komunikaty GIS (Główny Inspektorat Sanitarny), MZ (Ministerstwo Zdrowia) i MEN (Ministerstwo Edukacji Narodowej) o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje zamieszczone na stronie internetowej przedszkola.

               

              Z poważaniem

               

              Dyrektor Przedszkola Gminnego

               i Żłobka „Skrzat” w Sianowie

                            Renata Bąk

            • Zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach MEN

            • Szanowni Państwo,

              decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

              W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.  

              Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.


              Z poważaniem

              Anna Ostrowska

              Rzecznik prasowy MEN


              2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN.pdf​​​​​​​

            • Miłośniczka fitness czyta przedszkolakom

            • 5 marca 2020 roku przedszkolaki odwiedziła, Sabina Nowak, miłośniczka fitnessu i literatury. Gość zapoznał dzieci z wierszem „Każdy może zostać sportowcem”. Pani Sabina wybrała ten utwór, aby zachęcić małych odbiorców do słuchania literatury oraz aktywności fizycznej. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na sportowe pytania. Po części literackiej dzieci uczestniczyły w części sportowej. Była rozgrzewka oraz  ćwiczenia wszystkich partii mięśni. Dzieci podjęły wyzwanie. Wykonywały zadania fitnesowe. Rozciągały się na gumie. Turlały na piłce. Zajęcia z miłośniczką fitness bardzo przypadły dzieciom do gustu.

              Spotkanie wywarło niezapomniane wrażenia. Dziękujemy za wspaniałą literacką i sportową ucztę.

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

          • Sensoplastyczne zabawy ziarnami w grupach "Motylki" i "Misie"
            • Sensoplastyczne zabawy ziarnami w grupach "Motylki" i "Misie"

            • Przedszkolne „Motylki” i "Misie" są twórcze. Poszukują nowych pomysłów i inspiracji do działania. Niepowtarzalna okazja nadarzyła się 28 lutego 2020 podczas zajęć sensoplastycznych. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością przygotowując owocowe mandale. Ozdabiały jabłkowe podkłady, posmarowane słodkim miodem, bakaliami, nasionami słonecznika, dyni, siemię lnianym, płatkami oraz otrębami. Motylki i Misie prześcigały się w mandalowych pomysłach. Wymyślały niepowtarzalne wzory, komponowały, układały ozdobne elementy, czym zachwycały innych. Na zakończenie twórczych działań dzieci stworzyły z małych mandali jedną dużą – misia i motyla. Efekt wspólnych działań był zachwycający. 

              Dzieci z wypiekami na twarzach powróciły do przedszkolnej rzeczywistości.

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

          • VII Spartakiada rodzinna "Sportowe zabawy z mamą i tatą"
            • VII Spartakiada rodzinna "Sportowe zabawy z mamą i tatą"

            • Dnia 29 lutego 2020, już po raz siódmy odbyła się zorganizowana przez nasze przedszkole Spartakiada Rodzinna. Sportowe zmagania z mamą i tatą mają na celu zintegrowanie kadry pedagogicznej z rodzicami i dziećmi. Po przywitaniu wszystkich zebranych zabawę rozpoczęła niespodzianka przygotowana przez rodziców, dzieci i wychowawców grupy Motylki. Był to teatrzyk w ich wykonaniu pt: „Upiór w operze”. Nowoczesna wersja połączonych kilku znanych bajek w jeden utwór spowodowała, że na widowni było zabawy  i śmiechu co nie miara. Po przedstawieniu rozpoczęły się sportowe zmagania. Przygotowane konkurencje wymagały od uczestników sprytu, szybkości i zwinności. Na początku trzeba było przemieścić się na deskorolce odpychając specjalnymi przepychaczami-odpychaczami. Było to nie lada łatwe zadanie bo przepychacze przylepiały się do podłogi. Radość wszystkich była ogromna a uśmiechy nie znikały z żadnej twarzy. W jednej z konkurencji  w specjalnych potrójnie rodzinnych spodniach należało pokonać pewien dystans. W innej natomiast uczestnicy musieli zamienić się  w strażaka, aby ugasić pożar należało rozwinąć wąż strażacki, przykręcić prądownicę a na koniec ponownie zwinąć węża. Dzieci rywalizowały z rodzicami, starały się wykonywać zadania bezbłędnie i coraz szybciej. Śmiechu przy tym było dużo, bo zdarzały się śmieszne pomyłki.

              Między konkurencjami wszyscy obecni brali udział  w tanecznych zabawach integracyjnych takich jak „Labada”, „Gąsienica” czy „Chodzi lisek”. Dla spragnionych przygotowane zostało stoisko na którym można było napić się świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy. Natomiast dla zainteresowanych dołączeniem do społeczności DKMS zostało zorganizowane miejsce w którym można było dokonać rejestracji.

              Na koniec spotkania Jury jednogłośnie postanowiło, że wszyscy uczestnicy zabawy zasłużyli na pierwsze miejsce. Każde dziecko, które wzięło udział w sportowych zabawach  na pamiątkę otrzymało zwycięski medal.

               

              Monika Tomankiewicz

            • Kreatywne popołudnia

            • „Człowiek jest twórczy,

              gdy nie ogranicza się do powtarzania,

              naśladowania, gdy daje coś od siebie.”

               

               

               „Kreatywne popołudnia” – pod takim hasłem w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia popołudniowe z dziećmi.  W pierwszym semestrze zabawy te organizowane były w każdy wtorek.  Panie aranżowały dla swoich podopiecznych ciekawe gry i zabawy, tworzyły klimat dla twórczości dzieci, pobudzały ciekawość poznawczą, i dostarczały wiedzy aby dziecko mogło ją przetwarzać i przyswajać.

              Dzieci z grupy „Pszczółki” miały okazję grać w gry integracyjne, takie jak Dooble czy Domino dzięki, którym rozwijały spostrzegawczość i koncentrację. Rozwijały zdolność projektowania i konstruowania przy użyciu klocków przestrzennych. Kształtowały umiejętności grafomotoryczne w trakcie rozwiązywania łamigłówek i labiryntów.Zapamiętywały przedmioty za pomocą mnemotechniki i konstruowały na geoplanie figury geometryczne.Młodsze dzieci z grupy „Kwiatki”  budowały tor przeszkód z plastikowych butelek, który później pokonywały, segregowały piłeczki według określonego kryterium.Najmłodsze przedszkolaki „Żabki” rozwijały logiczne myślenie i spostrzegawczość kodując na planszach za pomocą kolorowych szkiełek. Korzystając z Darów Froebla dzieci rozwijały precyzję oraz zdolności motoryczne poprzez przewlekanie sznureczka i układanie kolorowych kulek. A  zabawy paluszkowe z użyciem kolorowych kół i półkoli inspirowałydo twórczości, oraz do poszukiwania całości, logiki i porządku.Dzieci z grupy „Misie” kodowały na planszach z użyciem figur geometrycznych, integrowały się grając w gry planszowe, bingo i eksperymentowały ze śniegiem i lodem.

              Przedszkolne „Motylki” utworzyły miasteczko z Darów Froebla, utrwalając kierunki prawo, lewo i do przodu. Grały w matematyczną muchę, gry planszowe m.in. „5 sekund”, „Sudoku”, kodowały na dywanie wykorzystując kolorowe kubeczki, oraz postacie z bajek. Starszaki zorganizowały też na swojej grupie  „Dzień Kropki”. W tym dniu podczas zabaw plastycznych i konstrukcyjnych rozwijały procesy poznawcze oraz kształtowały sprawność manualną. Ciekawym pomysłem było też układanie wieży z kolorowych patyczków.

              Podczas kreatywnych zajęć popołudniowych dzieci rozwijały swoje zainteresowania, uczyły się zdrowej rywalizacji i współdziałania w grupie.

               

              „Twórczy nauczyciel

               to animator działań twórczych,

              kreator twórczego myślenia

              i rozwoju intelektualnego dziecka”

               

              Opracowała: Róża Mural

            • Pieczemy gofry

            • Urządzenia domowe- takim tematem rozpoczęły tydzień Jagódki. Z tej okazji dzieci poznały urządzenie służące do pieczeia gofrów, a na koniec zajadały się smacznymi, własnoręcznie udekorowanymi smakołykami:)

              Kamila Tokarczyk

          • Seniorki czytają dzieciom
            • Seniorki czytają dzieciom

            • Rozwijanie pasji literackich jest działaniem, do którego zachęcane są przedszkolaki. Dzieci od najmłodszych lat słuchają utworów literackich, uczestniczą w zabawach książkowych. Spotykają się z pasjonatami literatury.
              25 lutego 2020 roku dzieci w przedszkolu odwiedziły Seniorki  z Dziennego Domu Seniora w Sianowie. Pani Jadzia i Pani Gienia przygotowały opowiadanie o grzecznej kaczuszce oraz wiersz o kłopotach stonogi. Dzieci w skupieniu wysłuchały utworów, odpowiadały na pytania dotyczące tekstów literackich. Pani Jadzia dodatkowo deklamowała z pamięci wiersze, których nauczyła się w szkole. Dobra pamięć i umiejętności aktorskie  gościa wywołały  Wielki  entuzjazm w słuchaczach.

              Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły  Seniorkom dyplomy – podziękowania oraz literackie guziki na szczęście. Dziękujemy Gościom za krzewienie zamiłowań literackich wśród przedszkolaków.

               

                                                                                                                        Renata Bąk

                                                                                                        Gośka Pietruk

            • Terminy rekrutacji do Przedszkola

            • TERMINY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA GMINNEGO I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH  PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

                PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ SIANÓW

              na rok szkolny 2020/2021

               

              1) 17.02 – 28.02.2020 składanie deklaracji o kontynuacji,

              2) do 04.03.2020 – publikacja informacji o liczbie wolnych miejsc,

              3) Stosuje się jednolity druk wniosku rekrutacyjnego do przedszkola/oddziału przedszkolnego   prowadzonego przez Gminę Sianów.

              4) Wypełnione wnioski wraz załączonymi dokumentami rodzice składają w terminie od 09.03.2020 r. do 20.03.2020 r. w:

              Zespole Administracyjnej Obsługi Oświaty w Sianowie, ul. Bolesława Chrobrego 4 p. 216 w dniach:
              - 09.03.2020 r. do 17.03.2020 r. w godz. 7.00 do 15.00
              - 18.03.2020 r. do 20.03.2020 r. w godz. 7.00 do 17.00
              lub
              w Szkole Podstawowej w Dąbrowie – w godz. 7.30 do 15.30

              Druki wniosków i złączników można pobrać w ZAOO, w sekretariatach szkół i przedszkola oraz ze strony oswiata.sianow.bipstrona.pl zakładka Aktualności lub  www.ekoskrzat.edupage.org  zakładka - więcej-rekrutacja

            • Terminy rekrutacji do Żłobka Gminnego "Skrzat"

            • TERMINY REKRUTACJI DO ŻŁOBKA GMINNEGO „ SKRZAT” W SIANOWIE

                PROWADZONEGO  PRZEZ GMINĘ SIANÓW

              na rok szkolny 2020/2021

               

              1. 17.02 – 28.02.2020 składanie deklaracji o kontynuacji,


              2) do 04.03.2020 – publikacja informacji o liczbie wolnych miejsc,

               

              3 ) Wypełnione wnioski wraz załączonymi dokumentami rodzice składają w terminie   

                  od 09.03.2020 r. do 20.03.2020 r. w Żłobku Gminnym „ Skrzat „ w Sianowie
                  ul. Słowackiego 3  


               

              Druki wniosków i załączników można pobrać w Żłobku Gminnym „ Skrzat” w Sianowie oraz ze strony : www.ekoskrzat.edupage.org  zakładka - więcej-rekrutacja

          • Ferie z pomysłem
            • Ferie z pomysłem

            • Jak co roku, wszystkie dzieci spędzające ferie w przedszkolu i żłobku zostały zaproszone  na cykl ciekawych i atrakcyjnych  zajęć  w ramach „Ferie z pomysłem” -  zajęcia odbywały się w dniach 10-21.02.2020r.

              Głównym celem zajęć była po prostu dobra zabawa. Planowane zajęcia były ciekawe i odmienne od typowych zajęć przedszkolnych . Głównym ich celem była integracja uczestników zabawy, wytworzenie życzliwego klimatu w grupie, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, stworzenie okazji do relaksu i wspólnej zabawy. Dzieci miały okazję nawiązać pozytywne relacje z rówieśnikami z innych grup przedszkolnych i żłobkowych, odczuwały radość wspólnej zabawy.

              W ramach zrealizowanego programu dzieci zostały zaproszone do „ Małego Kina”, gdzie mogły oglądać bajki , które miały w sobie coś magicznego coś co sprawia, że z chęcią przenosimy się w świat, gdzie wyobraźnia nie zna granic, a My na długo utożsamiamy się z jej bohaterami. Dodatkową atrakcją był popcorn , które dzieci spożywały w trakcie seansów filmowych.

              Kolejną atrakcją było przygotowanie pizzy przez przedszkolaków i dzieci młodszych  ze żłobka. Postanowiły pobawić się w kucharzy – pizzermanów, dzięki czemu nasze przedszkole zamieniło się w pizzerię. Na początek dzieci dowiedziały się, że ojczyzną pizzy są Włochy, później przystąpiły do dzieła. Najpierw wspólnie z paniami rozwałkowały ciasto , doprawiły sos pomidorowy, który rozsmarowały na cieście. Później rozłożyły składniki: ser żółty, szynkę . Aby pizza była zdrowa dołożyły warzywa : paprykę, cebulę, pomidory. Gotowe pizzę  panie kucharki  wstawiły do pieca, a po jej upieczeniu została szybko zjedzona. Pizza wyszła przepyszna!

              Kultywując tradycję tłustego czwartku dzieci  piekły wraz ze swoimi paniami faworki. Pod bacznym okiem pań, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa dzieci samodzielnie przygotowywały ciasto(wsypywały mąkę, jajka, miksowały, wałkowały, kroiły, przekładały) i „wyczarowywały” faworki. W trakcie pieczenia zapoznały się ze zwyczajami i tradycjami „tłustego czwartku”. Na zakończenie wszyscy z wielkim apetytem „pałaszowali” upieczone faworki, zwane również chruścikami.

              Walentynkowa zabawa zachęciła dzieci do okazywania uczuć innym osobom,  pozwoliła dzieciom kultywować tradycje walentynkowe. Dużą atrakcją okazała się poczta walentynkowa, potrafiła rozpoznać swoje uczucia i dostrzegać je u innych;
              Głównym celem zajęć ruchowo tanecznych było  stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu. Dzieci kształtowały pozytywną postawę wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką. Kształtowały ekspresję twórczą , wyzwalały radość i optymizm poprzez wspólne zabawy muzyczno –ruchowe.

              Ciekawym zajęciem okazała się  Sensoplasytyka metoda wspierania rozwoju poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej. Celem tego zajęcia było: rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia, usprawnianie ruchowe, wpływanie na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków1) odpowiadających za małą motorykę – czyli prace dłoni, pogłębianie kontaktu emocjonalnego z dziećmi poprzez wspólne działania. Zajęcie sprzyjało dużej relaksacji dziecka.

              Dużo radości miały dzieci podczas zabaw logicznych - dzieci uwielbiają gry i zabawy, a one ..... uczą i bawią. Zabawy pozwalały dzieciom trenować umiejętność logicznego myślenia, kojarzenia faktów, myślenia przyczynowo-skutkowego.

              Chętnie też świętowaliśmy Dzień Kota , dzieci rozwijały empatię – uwrażliwienie na potrzeby zwierząt. swobodnie wypowiadały się na temat zwierząt - kotów, wskazywały i nazywały źródła odgłosów zwierząt,  wprowadzały miłą i koleżeńską atmosferę, aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych.

              Dziękujemy naszym paniom za ciekawy i miło spędzony czas podczas ferii.

              Opracowała Lilla Gurdak

          • Dzień kota
            • Dzień kota

            • Dzień Kota w tym roku odbył się w trochę inny sposób niż zwykle. Ze względu na trwające ferie zimowe nie mogła odbyć się coroczna Gminna Olimpiada Sportowa „Ruch to zdrowie- każdy przedszkolak ci to powie” . W tym roku Dzień Kota odbył w formie zabaw a udział w nim brały dzieci z naszego przedszkola.  Dzieci uczestniczyły  w różnego rodzaju zajęciach w których przewodnim tematem był kot. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz wcielały się w kotki podczas opowieści ruchowej. W trakcie zabaw ruchowych dzieci wykazywały się kocim wdziękiem i sprytem. Jak na prawdziwe koty przystało odbyło się polowanie na myszy i zabawy z kłębkiem włóczki. Dzieci układały kotki według własnej inwencji twórczej z wykorzystaniem darów Froebla. Podczas układania maluchy wykazały się wielką fantazją, poznaliśmy nowe „rasy” przedszkolnych kociaków. Kolejnym zadaniem do wykonania były zmagania z kolorami i kształtami. Dzieci losowały kolorowe koty i musiały dopasować ich kształt i kolor do wzoru podanego na macie edukacyjnej. Nie obyło się także bez zajęć plastycznych. Każde dziecko otrzymało sylwetę kota i wypełniało je różnymi technikami plastycznymi. Dzieci korzystały z nich według własnych pomysłów i upodobań. W trakcie zabaw cały czas gościł uśmiech na twarzach dzieci.

              Agnieszka Lisiewicz

          • Sensoplasyka®
            • Sensoplasyka®

            • Koniec stycznia 2020 roku poddał w wątpliwość porę roku, która o tej porze występuje. Aura za oknem przypomina bardziej wczesną wiosnę niż zimę. Kreatywne przedszkolaki postanowiły mimo wszystko ulepić bałwany i to właśnie ze śniegu…. Nawet ten śnieg same stworzyły. Kolejna odsłona Sensoplasyki®
              w naszym przedszkolu odbyła się pod hasłem „Zima, zima…”. Dzieci z grup: Misie i Motylki pod okiem trenera Natalii Drzewińskiej-Bocian stworzyły masę śniegową i  bloki lodowe. Wykazując się kreatywnością i twórczością ulepiły bałwanki przestrzenne i płaskie, a wszystko to ozdobiły śnieżnymi płatkami z ryżu i wiórków kokosowych. Wyszło pięknie, pachnąco i smakowicie. Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Wpływa ona na stymulację wszystkich zmysłów. Stymuluje receptory połączeń nerwowych wspomagając tym samym wszechstronny rozwój dziecka. Wspiera samodzielność, wychodzenie ze schematów oraz radość z działalności twórczej.

              Natalia Drzewińska-Bocian

          • Spotkanie pokoleń
            • Spotkanie pokoleń

            • Integracja międzypokoleniowa jest bardzo ważna zarówno dla seniorów jaki i dla dzieci. Młodsi nawiązują więzi emocjonalne, prezentują umiejętności artystyczne, czerpią z doświadczenia babć i dziadków. Starsi chętnie przypominają sobie młodzieńcze lata, opowiadają niezwykłe historie, aktywizują się do działania. 27 stycznia 2020 roku dzieci zaprosiły do Przedszkola Gminnego Seniorów z Dziennego Domu Seniora w Sianowie. Gospodarze przygotowali dla miłych gości program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce do muzyki zespołu Abba. Dzieci obdarowały Seniorów upominkami oraz życzeniami. Po części artystycznej Babcie i Dziadków zaproszono do wspólnej zabawy. Seniorzy bawili się w zabawy ze śpiewem. Dali się namówić na wspólne tańce na parkiecie. Podczas wspólnych pląsów została zatarta granica wieku. Wszyscy bawili się doskonale.

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

          • Styczniowa przygoda Wędrowniczków
            • Styczniowa przygoda Wędrowniczków

            • Zima rozpieszcza ciepłem. „Wędrowniczki” postanowiły sprawdzić co się dzieje z przyrodą. 23 stycznia wybrały się na rajd trasą z Leśnictwa Sianów do Nadleśnictwa Karnieszewice. Przedszkolni piechurzy powitali las rozmowami z drzewami i wspólnym przytuleniem. Las odwdzięczył się pięknym szumem drzew, śpiewem ptaków i ciekawostkami przyrodniczymi. Zakwitły leszczyny. Jagodziny wypuszczają już młode listki. Gałązki pokrywają się pąkami, z których lada chwila wyłonią się pąki. Trawy ubarwione są białymi stokrotkami. „Wędrowniczki” były zachwycone niezwykłymi zjawiskami przyrodniczymi. Po leśnej eskapadzie przedszkolaki dotarły do Nadleśnictwa, gdzie z apetytem zjadły rajdowe cymesiki. Styczniowa przygoda była bardzo udana.

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

          • Dzień Babci i Dziadka
            • Dzień Babci i Dziadka

            • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

              Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


                       Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci ze żłobka i przedszkola gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Uroczystości w poszczególnych grupach odbywały się w dniach od 15 do 28 stycznia. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych i tańczyły. W pięknej scenografii na sali gimnastycznej oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły również swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki i laurki, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku.  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Wychowawczynie grup przygotowały dla dzieci i dziadków szereg konkursów, zabaw, pląsów.
              To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

              E. Mundziel

              MOTYLKI

              MISIE

              PSZCZÓŁKI

              ŻABKI

              BIEDRONKI

              KWIATKI

          • Bal karnawałowy "W krainie bajek"
            • Bal karnawałowy "W krainie bajek"

            • 9 stycznia w naszym przedszkolu odbył się coroczny bal karnawałowy. Już od rana z przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej było słychać wesołą muzykę.  Nie zabrakło tańców, pląsów oraz różnych zabaw, które wymyślała dla nas biedronka Gosia. Mknęliśmy w pociągach, przejeżdżaliśmy przez mosty, które tworzyły nasze Panie, zastygaliśmy w bezruchu, prezentując wymyślne figury. Tego dnia każde dziecko i dorosły mógł zamienić się w kogo tylko chciał. W przedszkolu można było spotkać między innymi księżniczki, policjantów, piratów, baletnice, superbohaterów, różne zwierzęta oraz wiele innych postaci. Do tańca przygrywał nam zdolny muzyk.

              Braliśmy udział w wielu konkursach min. na najładniejszy taniec, najbardziej wymyślną figurę – rzeźbę.

              Tego dnia w naszym przedszkolu obecna była również pani fotograf, która robiła nam pamiątkowe zdjęcia. Radości i uśmiechów było co niemiara. Jak co roku, bawiliśmy się wyśmienicie wraz z naszymi Paniami.

              Magdalena Nowak

          • Kąciki matematyczne
            • Kąciki matematyczne

            • Jak już się wcześniej chwaliliśmy, 1 wrześniu 2019 roku, po licznych staraniach i ciężkiej pracy uzyskaliśmy Certyfikat „Freblowskie Przedszkole”. Certyfikat przyznany jest na dwa lata i w tym czasie koncepcja pracy F. Froebla jest nam bardzo bliska. Jednym  z jej założeń jest praca dzieci w czterech grupach, każda w innym „kąciku”, a jednym z nich jest kącik darów. W każdej sali utworzono taki kącik i w każdym królują „Dary Froebla” ale oprócz nich są również przeróżne przedmioty codziennego użytku tzw akcesoria małego i dużego świata. Znajdują się w nich różne cuda, np.: klamerki, zakrętki, patyczki, kasztany, orzechy, guziki, kamyczki, gumki, kubki, druciki, karteczki, piłeczki, klocki, figurki, pacynki, itp. Niektóre z akcesoriów zebrano z pomocą rodziców, niektóre zgromadziły dzieci, ale wszystko zależało od pomysłowości nauczycieli. Te „gadżety” są bardzo lubiane i często wykorzystywane przez dzieci w czasie zabaw swobodnych i przez nauczycieli do rozwijania różnych zdolności i umiejętności wychowanków, najczęściej matematycznych i plastyczno- technicznych.

              Grażyna Tworska.