• Aktualności

            • Z wizytą w piekarni- grupa Biedronki

            •  

              13 marca dzieci z grupy Biedronek  udały się na wycieczkę do Piekarni GS Samopomoc Chłopska. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka.  Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają  w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni służyli informacjami na temat wypieku pieczywa. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica     i wielkie łopaty do wyciągania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały poczęstowane chlebem prosto z pieca oraz pysznymi pączkami.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność oraz poczęstunek.

               

                                                                                                                                                  Joanna Sikorska

            • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „GEOMETRYCZNA ZIMA”

            • W naszym przedszkolu  został zorganizowany międzygrupowy konkurs plastyczny pod hasłem „ Geometryczna zima”.

              Celem konkursu było:

               

              - kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne 

              -  inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej

              -  umożliwienie prezentacji twórczości dzieci

              -  kształtowanie samodzielnego logicznego myślenia

              -  upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej.

               

              W konkursie  wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne dzieci. Dzieci  przygotowały wspólną pracę plastyczną dowolną techniką i w dowolnym formacie.

              29  lutego 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

              Komisja w składzie:

              Karolina Gardziejewska

              Joanna Piecko

              Anna Zielińska

              przyznała następujące nagrody:

              I  miejsceGrupa przedszkolna „Motylki”

              II miejsceGrupa przedszkolna „Żabki”

              III miejsceGrupa przedszkolna „Biedronki”

               

              Wyróżnienia: Grupa przedszkolna „Misie”, grupa przedszkolna „Pszczółki”, grupa przedszkolna „Kwiatki”.

            • Warsztaty z rodzicami "Geometryczna kompozycja zimowa

            • W miesiącu lutym odbyły się warsztaty w ramach Cała rodzina chodzi do przedszkola pod tytułemZimowe kompozycje geometryczne. Każda grupa na warsztatach przygotowała wspaniałe zabawy ruchowe, które miały na celu wprowadzić dzieci i ich rodziców w tematykę warsztatów. Nie zabrakło wyszukiwania ukrytych na sali figur geometrycznych i ich nazywanie. Dzieci z grupy Kwiatki układały figury geometryczne: kwadraty, prostokąty, koła z wykorzystaniem kolorowych patyczków. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce. Grupa Pszczółki wraz z rodzicami wykonali przepiękne dekoracje na przedstawienie pt. Czerwony Kapturek wykorzystując do tego kartony, które przeistoczyły się w piękne, geometryczne drzewa. Dzieci z grupy Misie wykonały niesamowite konstrukcje geometryczne z wykorzystaniem grochu i wykałaczek. Biedronki wraz z rodzicami konstruowali budowle wykorzystując do tego Dary Froebla. Natomiast Motylki poznawały figury poprzez naukę znaków drogowych oraz układanie kompozycji na ilustracjach. Żabki z kolei stworzyły piękną pracę plastyczną wykorzystując do tego różnorodne materiały o odpowiednich kształtach: koło, kwadrat, trójkąt czy prostokąt.

                                                           Magdalena Tkaczyk

            • X Jubileuszowa Spartakiada Rodzinna „Sportowe zabawy z mamą i tatą”

            • 17 luty 2024 roku na długo pozostanie w pamięci przedszkolnych miłośników sportu. Tego dnia odbyła się X Jubileuszowa Spartakiada Rodzinna „Sportowe zabawy z mama i tatą”. Mali i duzi sportowcy licznie zagościli w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie. Na sportowe rodziny czekało wiele jubileuszowych atrakcji.  Spotkanie rozpoczęła Rena Bąk, Dyrektor Przedszkola, która z łezka w oku, podsumowała dziesięć wspólnych sportowych lat. Podziękowała dzieciom, rodzicom oraz Przyjaciołom Przedszkola za sportowe zaangażowanie i bezinteresowne wsparcie.

              Uczestnicy spartakiady doświadczyli przeżyć teatralnych, podczas przedstawienia „Czerwony Kapturek”, w wykonaniu rodziców z grupy „Pszczółki”. Kunszt aktorski rodziców zachwycił publiczność, która nagrodziła adeptów przedszkolnej sceny, gromkimi brawami.

              Po uczcie duchowej, nadszedł czas na jubileuszową ucztę sportową. Zmagania rozpoczęto od prezentacji przedszkolnych drużyn sportowych, podczas spartakiadowego przemarszu. Dla utrzymania właściwej formy fizycznej, sportowcy rozgrzewali swoje ciało podczas jubileuszowej, wyczerpującej rozgrzewki. Rozćwiczeni, mali i duzi sportowcy przystąpili do zmagań na boisku. Jubileuszowe konkrecje były bardzo pomysłowe i wymagały od zawodników nielada umiejętności.  Był jubileuszowy bieg w spodniach wielkoluda, jubileuszowa jazda na deskorolkach, jubileuszowy marsz gąsienic, jubileuszowy bieg Łosiów Ktosiów oraz jubileuszowy spacer pająków. Sportowe emocje buzowały w powietrzu. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo. Czujne oko sędziego główne, Ryszarda Wątroby, bacznie obserwowało zmagania sportowych rodzin. Werdykt był tyko jeden wszyscy zostali zwycięzcami X Jubileuszowej Spartakiady Rodzinnej „Sportowe zabawy z mamą i tatą”. Zwycięscy otrzymali medale oraz moc uścisków od najbliższych. Na zakończenie jubileuszowych zmagań, na sportowców, czekała jubileuszowa niespodzianka – ogromny mafinkowy tort oraz fajerwerki.

              Jubileuszowa X Spartakiada Rodzinna to sportowe wydarzenie, które połączyło pokolenia i pozwoliło odkryć wielu osobą piękną stronę sportowego życia.

              Organizatorzy składają serdeczne podziękowania, za ludzką życzliwość, bezinteresowną pomoc, przyjacielską postawę Łukaszowi Grabarkowi, Dominikowi Kaczorowskiem, Markowi Kamińskiemu, Andrzejowi Tworskiemu.

               

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

            • Rodzice dzieciom – teatrzyk

            • 17 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie podczas 10 – lecia Spartakiady, czyli sportowych zabaw z mama i tatą, rodzice z grupy PSZCZÓŁKI przygotowali dla dzieci teatrzyk. Odegrano przedstawienie “Czerwony Kapturek”. Znana wszystkim, małym i dużym bajka Braci Grimm cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów. Aktorzy odegrali swoje role z dużym zaangażowaniem. Mama skromna, pracowita, Babcia i Kapturek świetnie współpracowały, wilk i gajowy oczarowali widownię. Nad całością czuwała mama Zosi, która była narratorem.
              W przedstawieniu w scenografii można było zobaczyć rodziców, którzy byli drzewami i tworzyli zielony las. Na zakończenie dzieci z rodzicami wykonali układ taneczny. Występ był fantastyczny, zakończony mądrym morałem. Wszyscy spisali się na medal. Grę aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

              Malwina Król

            • Cała nasza gromadka kocha babcię i dziadka- spotkania integracyjne

            • Dnia 21-22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki oraz dzieci ze żłobka : Misie,Żabki,Pszczółki, Biedronki,  Motylki i Kwiatki , Jagódki i Muchomorki– przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.

               

              Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości. Dziadkowie to najbardziej wyrozumiałe „instytucje”, które bardzo często wychowują wnuki do czasu ich pójścia do przedszkola. Dlatego dzieci czują się z nimi szczególnie związane. Babcie i Dziadkowie nieraz boleśnie przeżywają rozstania z wnukami, myśląc o ich nieporadności i małym przygotowaniu do życia w grupie. Dlatego możliwość pokazania im wnucząt radośnie śpiewających, tańczących, mówiących wierszyki jest bardzo ważna. Wspólny poczęstunek był doskonałą okazją do rozmów w czasie których wszyscy mogli podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności wkład pracy włożony w przygotowane spotkania. Po każdej takiej uroczystości wzrasta więź między dziećmi i ich dziadkami. Wszystko pozostaje na długo w pamięci małych aktorów i widzów. Dla tych właśnie wartości, dla wspólnych przeżyć warto podtrzymać to rodzinne święto.

                                                                                                     

               

               

                                                                                                                        Kamila Kulon

            • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

            • W dniu 18.01.2024 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Międzynarodowy  Dzień Kubusia Puchatka”. Przedszkolaki w tym dniu przeniosły się w magiczny świat tego przemiłego misia. Nasi milusińscy oprócz zabaw z Kubusiem poznały również jego przyjaciół. Dzieci otrzymały między innymi list od Kubusia Puchatka z zadaniami do wykonania. Do zadań docierały po śladach na sali, które zostawił im miś. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywały kubek z miodem. Dzieci musiały między innymi: zatańczyć taniec misia, przyczepić ogon Klapouchemu z zasłoniętymi oczami. W nagrodę każdy maluch kosztował przysmak Kubusia czyli miodek.  Dzieci bawiły się w domku w stumilowym lesie, relaksowały w kąciku książek. Lepiły postać Kubusia Puchatka i baryłki miodu podczas zabaw piaskiem kinetycznym. W pogoni za zapachem miodu Ilustrowały ruchem treść bajki. Przedszkolaki robiły miodkowe ćwiczenia logopedyczne. Kolejnym zadaniem było składanie pociętych na części postaci Kubusia Puchatka. Przedszkolaki również aktywnie spędzały ten czas na zabawach ruchowych. Był to bardzo miły dzień.

               

              Agnieszka Lisiewicz

            • BAL KARNAWAŁOWY – STYCZEŃ 2024 W NASZYM PRZEDSZKOLU

            •  

                        Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci i dostarczającą im ogromu radości. Tak też było w tym roku w naszym przedszkolu w zimowy poniedziałek 8 stycznia. Tego dnia  już od rana
              w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, kotki, syrenki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, itd. nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno w tych różnych bajecznych przebraniach. Wszystkie wyglądały pięknie i bajecznie. Wystrój sali dodatkowo wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy w rytmach muzyki porywającej do tańca. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez panią Gosię. Wszystkie grupy z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje. Wspólna zabawa przyniosła naszym wychowankom wiele radości. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
                                                                                        

                                                                                     Zredagowała Anna Thiel

            • „Ile waży św. Mikołaj?”

            • W dniach od 16.12-22-12.2023r. w przedszkolu została przeprowadzona ogólnopolska zbiórka pieniędzy pt. „Ile waży św. Mikołaj?”.

              Dlaczego warto angażować dzieci w pomaganie? Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię.  Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu. Celem przeprowadzonej akcji było wsparcie funduszu, z którego  wypłacane są stypendia oraz  wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie to umożliwia im rozwój talentów i pasji. Dzięki temu dzieci zdobywają przydatną wiedzę oraz poznają sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.

              W zbiórce wzięły udział grupy z całego przedszkola oraz żłobka, dzięki którym udało się zebrać 179,35 złotych.

              Zebrane pieniądze zostały przeliczone i wysłane do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

              Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, serdecznie dziękujemy!

               

                                                                                             Joanna Sikorska

            • Owocowe farby

            •  

              29 listopada 2023 działo się w grupach Motylki i Misie. Dzieci od rana przynosiły do przedszkola mrożone owoce: truskawki, jagody, borówki, maliny. Wszyscy się zastanawiali się co z tego będzie, może jogurt, może ciasto. Zagadka została rozwiązana na sali gimnastycznej. Dzieci  odkryły misy pełne kolorowego musu. Okazało się, że kolorowe substancje można wykorzystać do owocowej zabawy. Motylki, rozwijały doznania sensoryczne, poprzez tworzenie owocowych obrazów, które można było smakować, wąchać, dotykać, oglądać. Zabawa była rewelacyjna. Po raz kolejny sprawdziła się maksyma „brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko”.

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

            • „Rodzice czytają – dzieci słuchają” GRUDZIEŃ 2023

            • Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z  książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej. Częste czytanie książek pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

                          Nasze przedszkole w danym roku wzięło udział w realizacji projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pt. „Rodzice czytają – dzieci słuchają. Było to super przedsięwzięcie, aby połączyć czytelnictwo u najmłodszych zarówno z domem rodzinnym, jak i z naszym przedszkolem poprzez udział rodziców dzieci we wspólnym czytaniu na grupach. Takie spotkania w naszej placówce odbywają się każdego miesiąca. Na każdej grupie zgłaszali się chętni rodzice, którzy z zaangażowaniem przychodzili na spotkanie do grup swoich dzieci, aby wspólnie uczestniczyć z nimi w czytaniu różnych pozycji książkowych. Były to wiersze, bajki, opowiadania bliskie ich dzieciom, a zarazem tematycznie związane z porą roku, czy nadchodzącymi świętami.  W grudniu akcja czytelnicza była bardzo udana, bowiem każdą grupę odwiedziło dwoje chętnych rodziców, którzy we współpracy z nauczycielkami dostosowywali się do odpowiadającego im terminu spotkania. Podczas tych spotkań przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje, odpowiadały na pytania. Wielką radość sprawiły im także niespodzianki przygotowane przez rodziców. Dziękujemy zatem wszystkim bliskim naszych przedszkolaków, z każdej grupy wiekowej, za aktywne włączenie się w miesiącu grudniu do realizacji naszego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkania, za ogromne zaangażowanie i poświęcony dzieciom czas.

                                                                                                             Zredagowała Anna Thiel

            • Zręczna mama czyta Motylkom

            •  

              Justyna Kacperek, mama Emilki, zawitała 29 listopada 2023 roku, do przedszkola, w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa, aby poczytać Motylkom. Przyniosła z sobą niezwykłą opowieść. Dzieci słuchały z wielkim zaangażowaniem, odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi wrażeniami. Po doznaniach literackich przyszedł czas na ucztę manualną. Pani Justyna, „Zręczna Rączka”, zaproponowała dzieciom ozdoby choinkowe. Motylki, pod czujnym okiem mamy, wykonały sznurkowo – tekturowe bombki. Dzieci przekładały, przeplatały, łączyły, wiązały, kolorowały. Zabawa była przednia. Motylki stały się szczęśliwymi posiadaczami pięknych ozdób. Ziarenko literacko – artystyczne zostało zasiane.

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

            • Rodzice czytają – „Motylki” słuchają.

            •  

               

              Dzieci z grupy „Motylki”, 27 listopada 2023 roku, odwiedziła, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Iryna Semyraz, mama Sofii. Pani Iryna, przyjechała                                 z Ukrainy i posługuje się językiem ukraińskim. Zabrała dzieci w literacką podróż w języku ukraińskim. Motylki dały się wciągną w językową zabawę. Okazało się, że dla osób chcących się porozumieć, nie ma barier językowych. Pani Irina czytała, dzieci tłumaczyły. Wspólnymi siłami udało się. Motylki poznały przygody zwierząt. Historyjki były okraszone humorem, który wywoływał salwy śmiechu wśród dzieci. Spotkanie udowodniło, iż literatura łączy ludzi i nie zna granic.

               

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

            • Mamusia czyta – Motylki słuchają

            • Urszula Matuszak czyta – Motylki słuchają. W ramach przedszkolnej akcji „Rodzice czytają – dzieci słuchają” realizowanej dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa dzieci odwiedziła mama Karola. Pani Ula przygotowała dla małych słuchaczy bajki o przygodach żółwika Franklina. Przedszkolaki z wielkim przejęciem słuchały o nowych przygodach zwierzaka. Postać Żółwika stał się wzorem do naśladowania. Zwierzak uczył dzieci jak być dobrym przyjacielem, synkiem. Motylki były zauroczone sposobem, w jaki Pani Ula prezentowała opowieści. Lektorka przygotowała, dla przedszkolnych pasjonatów literatury, niespodziankę. Dzieci otrzymały książki, które wzbogaciły motylkowa biblioteczkę. Dziękujemy za niezwykłą przygodę literacką.

               

              Renata Bąk

              Gośka Pietruk

               

               

            • „Rodzice czytają – dzieci słuchają” GRUDZIEŃ 2023

            •  

               

               Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu
              z  książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej. Częste czytanie książek pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

                          Nasze przedszkole w danym roku wzięło udział w realizacji projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pt. „Rodzice czytają – dzieci słuchają. Było to super przedsięwzięcie, aby połączyć czytelnictwo u najmłodszych zarówno z domem rodzinnym, jak i z naszym przedszkolem poprzez udział rodziców dzieci we wspólnym czytaniu na grupach. Takie spotkania w naszej placówce odbywają się każdego miesiąca. Na każdej grupie zgłaszali się chętni rodzice, którzy z zaangażowaniem przychodzili na spotkanie do grup swoich dzieci, aby wspólnie uczestniczyć z nimi w czytaniu różnych pozycji książkowych. Były to wiersze, bajki, opowiadania bliskie ich dzieciom, a zarazem tematycznie związane z porą roku, czy nadchodzącymi świętami.  W grudniu akcja czytelnicza była bardzo udana, bowiem każdą grupę odwiedziło dwoje chętnych rodziców, którzy we współpracy z nauczycielkami dostosowywali się do odpowiadającego im terminu spotkania. Podczas tych spotkań przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały bajek,
              a także oglądały kolorowe ilustracje, odpowiadały na pytania. Wielką radość sprawiły im także niespodzianki przygotowane przez rodziców. Dziękujemy zatem wszystkim bliskim naszych przedszkolaków, z każdej grupy wiekowej, za aktywne włączenie się w miesiącu grudniu do realizacji naszego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkania, za ogromne zaangażowanie i poświęcony dzieciom czas.

               

               

                                                                                                             Zredagowała Anna Thiel

            • Podsumowanie konkursu "By czytać się chciało..."

            • W dniu 19.12.2023 rozstrzygnięto konkurs plastyczny „By czytać się chciało – zrób zakładkę doskonałą”. W konkursie wzięło udział 7 dzieci z grup Żabki, Pszczółki i Biedronki. Dzieci z pomocą rodziców wykonały różnorodne zakładki do książek.  Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i kreatywności, doskonalenie umiejętności manualnych, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz    integracja rodzinna przy tworzeniu zakładki.

              Komisja konkursowa w składzie dwóch osób oraz organizatorzy konkursu, przy ocenianiu prac brali pod uwagę estetykę, pomysłowość, funkcjonalność oraz wkład dziecka. Zdecydowano, aby:

                          I MIEJSCE zdobyła Hanna S
                          II MIEJSCE Michał Cz
                          III MIEJSCE Oliwia G

                Pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia. Są to:

              Artur K, Agata K., Michalina K. Zofia M.

              Laureaci i osoby wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.

              Wszystkim dziękujemy i gratulujemy!

               

              Grażyna Tworska
               

            • „Miś na książkowych kartkach”

            •     W piątek – 24 listopada 2023 roku, komisja w składzie:

              • P. Zofia W.
              • P. Marta Sz.
              • P. Agnieszka K.
              • P. Karolina P.

              dokonała rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Plastycznego „Miś na książkowych kartkach” wynikający z realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa. Celem konkursu było:

              • Propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych członków społeczności.
              • Integracja środowiska lokalnego.
              • Budzenie i rozwój inwencji twórczej,
              • Rozwijanie poczucia estetyki,
              • Popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,
              • Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej.

               

              W w/w konkursie udział wzięło łącznie 33 dzieci ze SP1, SP2,  SP w Dąbrowie i PG, które
              z pomocą rodziców /opiekunów/ nauczycieli wykonali i oddali w terminie pracę konkursową na podany temat.

               
                          Komisja konkursowa
              biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie Konkursu ogłosiła zwycięzców I, II i III miejsca oraz wyróżnienia z w/w konkursu:

              1.  zwycięzcami I miejsca zostały ex aequo: Barbara K. z SP1 i Agata D. z SP2,
              2. zwycięzcą II miejsca została Hanna K. z SP1,
              3. zwycięzcami III miejsca zostały ex aequo: Pola L. z SP1 i Oliwier B. z SP2.
              4. Wyróżnienia przyznano 8 uczestnikom:

              - Antoni Cz-K. z SP1,
              - Laura K. z SP1,
              - Pola W. z SP1,

              - Agata F. z SP1,
              - Michalina C. z SP2,
              - Hubert K. PG,

              - Martyna D. PG,

              - Antonina P. SP Dąbrowa.

               

              W związku z powyższym  zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział i drobną niespodziankę.
                
              Gratulujemy wszystkim uczestnikom w/w konkursu!!!!  
               
              Anna Thiel i Natalia Drzewińska - Bocian
               

               

               

               

            • Moja matematyczna gra planszowa

            • Moja matematyczna gra planszowa

              1 grudnia 2023 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny pod tytułem Moja matematyczna gra planszowa. Konkurs kierowany był do przedszkolaków oraz ich bliskich, a celem promowanie rozrywki jaką są gry planszowe, integracja rodzin przy tworzeniu gry, integracja społeczności przedszkolnej podczas wspólnej zabawy, doskonalenie umiejętności matematycznych u dzieci. W konkursie udział wzięło łącznie 14 przedszkolaków ze wszystkich grup. Komisja w składzie 6 osób wyłoniła pierwsze drugie oraz trzecie miejsce, a także dwa wyróżnienia. Wszyscy laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

              I miejsce

              Szymon W.

               II miejsce

              Adam K.

               III miejsce

              Agata K

              Wyróżnienia powędrowały do:

               Zofii M.

               Julii K.

              Gratulujemy!!!

              Natalia Drzewińska-Bocian

              Malwina Król

            • Przedszkolny Klub Wolontariatu „Uśmiech dla każdego” zbiórka karmy dla sianowskich psiaków i kociaków

            • W dniach 20- 30 listopada 2023 Przedszkolny Klub Wolontariatu „Uśmiech dla każdego” we współpracy z referatem budownictwa, nieruchomości i ochrony środowiska Urzędu Gminy i Miasta Sianów. Zorganizował zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, psów kotów z terenu miasta i gminy Sianów. Społeczność przedszkolna, dzieci oraz rodzice, a także pracownicy włączyli się jak zwykle niezawodnie w akcję i wspomogli darami. Zebrana karma przekazana została do Urzędu Gminy i Miasta Sianów, gdzie systematycznie w okresie zimowym wydawana będzie wolontariuszkom z terenu miasta i gminy opiekującym się bezdomnymi zwierzętami. Bardzo dziękujemy za okazanie kolejny raz serca braciom mniejszym.

              Natalia Drzewińska-Bocian

            • Z książką w plecaku

            • W dniach 13 i 15 grudnia 2023 w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  nauczycielki z Przedszkola Gminnego w Sianowie Małgorzata Pietruk, Monika Tomankiewicz i Natalia Drzewińska-Bocian przeprowadziły akcję „ Z książką w plecaku ” – wyjście do społeczności sianowskiej, słuchanie głośnego czytania mającą na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych, krzewienie kultury żywego słowa poprzez zabawy teatralne  z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. W tym celu odwiedziły wychowanków oddziałów przedszkolnych i „zerówek” przy szkołach podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janka Bytnara, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie. Nauczycielki przeczytały dzieciom opowiadanie pt. Prezenty Świętego Mikołaja w formie teatrzyku kamishibai. Akcja spotkała się z olbrzymią aprobatą młodych słuchaczy. Spotkania przebiegły w miłej , świątecznej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

              Natalia Drzewińska-Bocian