• Osiągnięcia

• Wymiana pocztówkowa pomiędzy przedszkolami to akcja, której zasada działania jest niezwykle prosta. Przedszkola chętne do współpracy przesyłają do siebie pocztówki, np. z widokami z miasta krótkim opisem przedszkola waszej grupy i miasta.

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek czy listów powoli odchodzi w niepamięć. Łatwiej i taniej napisać maila, SMS, porozmawiać na czacie albo wysłać wiadomość na portalu społecznościowym. Często zapominamy o tym jak wiele daje pisanie listów, które nie tylko ćwiczy wyobraźnię i cierpliwość ale także rozwija kreatywność. Listy są także czymś trwałym ,mogącym  stać się wspaniałą pamiątką na długie lata. Bywa i tak , że każdy list niesie ze sobą jakąś historię, każdy ma duszę. Czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorców. Jest to też odskocznia od zbyt prostych form dzisiejszego komunikowania się i może dać wiele radości dzieciom czy dorosłym. Okazją  do wysłania pocztówki nie muszą być tylko święta.

Dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że jest to bardzo ciekawa forma komunikowania się z innymi osobami, aby w późniejszym czasie również one podtrzymywały tą tradycję.

Idea wiodąca programu:  Propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów.

Cel główny: Wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolakami na terenie całej Polski i za granicą.

Cele ogólne:

• nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych;
            • zapoznanie z zawodami pracowników poczty oraz zadaniami urzędu pocztowego;
            • promowanie własnego regionu i przedszkola;
            • poznawanie innych miejscowości,krajów oraz kultury i tradycji ich mieszkańców;
            • prezentowanie działań dzieci;
            • wzbogacenie słownika dziecka;
            • doskonalenie sprawności manualnych;
            • rozwijanie zdolności artystycznych.